A fogbeültetések során alkalmazott mai modern implantátumok anyaga titán. A titán szövetbarát anyag, nem vált ki allergiás reakciót. A beültetett titán implantátumok élettartalma hosszú.
A fogbeültetést követően is kiemelten fontos a megfelelő szájhigiénia és a rendszeres fogápolás, így az implantációs fogpótlás funkcióját és esztétikáját tekintve évtizedekig eredményes marad.
Rendelőnkben már több, mint 22.000 implantátumot helyeztünk be.
Ki kaphat implantátumot?
Az állcsont azon területének, ahova az implantátum kerül, teljesen egészségesnek és gyulladásmentesnek kell lennie. Megfelelő a szájhigiéniája és elegendő mennyiségű csonttal rendelkezik az adott területen. Amennyiben nem, úgy a kívánt területen el tudjuk végezni a szükséges csontpótlást. Ezt szájsebészeink speciális CT felvétel alapján döntik el.
Amennyiben fogágy-betegsége, fogköve van vagy szuvas fogak találhatóak a szájban, valamennyi problémát még a műtét előtt orvosolni kell.
Az implantáció menete:
Az implantációs műtétet megelőzi egy részletesen anamnézis felvétel és szájvizsgálat. A konzultáció után egy CT felvételre van szükségünk, amire beutalót adunk. A CT felvétel alapján tudjuk megtervezni a beültetendő implantátum(ok) pontos helyét, méreteit, számát. Ezután kerül sor a műtétre, azaz az implantátum beültetésére. Amennyiben nincs elegendő csont, úgy vagy együlésben az implantációval vagy külön előzetes alkalommal kerülhet sor a csontpótlásra szintetikus csontpótló anyagokkal. Az implantátum minimum 3 hónapot gyógyul a szájüregtől elzártan az íny alatt, láthatatlan módon. A műtét után az orvos egy varrattal zárja a műtéti sebet.
3 hónap múlva kerülhet sor a kontroll röntgenre és az implantátum felszabadítására. Ilyenkor az ínyt megvágjuk és az implantátumba ínyformázó csavart teszünk, amely az íny a természetes fogakéhoz hasonló módon megformázza. Ezután kezdődik a fogpótlás elkészítése, ami típustól függően maximum pár hetet vesz igénybe.
Léteznek olyan állapotok,betegségek, melyek kizárják az implantáció lehetőségét, ilyen például:
Kezeletlen cukorbetegség
Előzetes biszfoszfonát kezelés
Nagyon erősen dohányzó páciens
Fej- nyakterület besugárzása után
Rossz szájhigiéné